Zahradní houpačky - součást zahrady

Zahradní houpačky si za poslední roky prošly velice zajímavým vývojem, kde je brán velký potaz na kvalitu vstupních materiálů, funkčnost, design a v neposlední řadě také cena. Historie nás zavádí někde do 17. století, kde se na venkově začaly objevovat první houpačky.
Zpočátku byly určeny pro děti a byly sestrojeny z jednoduchého prkénka a pevného lana, obvykle se připevňovaly na silnou větev. Posléze se zhotovovaly z dřevěného tvarovaného sedátka, na němž bylo možné se houpat i do stran.
Některé modely měly uprostřed kovovou tyč, díky níž se mohli zhoupnout až dva lidé najednou.
Zhruba od 20. století se na trhu začaly objevovat vícemístné zahradní houpačky s vlastní kovovou  nebo dřevěnou konstrukcí.
Dnes jsou vyráběny nejen v moderním designu, ale také v mnoha designových provedení a materiálech. V pestré nabídce naleznete jak zahradní houpačky z masivního exotického dřeva, tak i stylové a moderní variabilní kovové houpačky s látkovou stříškou, nebo i lůžkovou úpravou.
Absolutní špičku na trhu kovových zahradních houpaček udává renomovaná designérská italská společnost Reti Gritti S.p.a, která vyrábí všechny houpačky, které Vám naše společnost nabízí. Do ČR výhradně dováží tyto houpačky společnost V-GARDEN s.r.o, která zajišťuje prodejní i poprodejní servis.  Všechny modely jsou navrženy tak, aby splňovaly i ty nejnáročnější požadavky a bezpečnostní nároky. Zahradní houpačky jsou vyrobeny z pevné trubkové konstrukce a komfortního sedáku z kovové konstrukce, nebo jutoviny s odnímatelným masivním polstrováním. Některé houpačky nabízejí možnost rozkládání podsedáku do lůžkové úpravy. K dostání jsou v různých rozměrech a pestrobarevných provedeních. Samozřejmě překrásné zahradní houpačky podléhají nejnovějším módním trendům a stylům. Jsou prostě pohodlné a mají mnohem delší životnost než ostatní modely.
Zahradní houpačky jsou ideální k relaxaci a odpočinku a ocení je především malé děti, ale také i dospělí, kteří je mohou využít k lenošení či posezení s blízkými přáteli anebo kamarády. Mohou se umístit kdekoliv v prostoru zahrady a všude se budou vyjímat. Kupříkladu je mohou uživatelé postavit třeba k bazénu či do rohu. Přesto budou dodávat zahradnímu prostoru nejen půvab, ale i eleganci.
 

© 2011 - 2017